Atrakcje

Atrakcje czekające na Ciebie w Minikowie:

Folwark Minikowo 62 stanowi doskonałą bazę noclegową do zwiedzania urokliwych zakątków Borów Tucholskich oraz sąsiadujących z nimi Kaszub. To właśnie w tutaj można odnaleźć niepowtarzalny świat roślin i zwierząt. 

Drzewa takie jak cisy, dęby czy graby, współtworzą krajobraz wraz z grzybami, owocami leśnymi oraz ścieżkami spacerowymi lub rowerowymiW otoczeniu Folwarku odnajdzie się każdy, kto pragnie uciec od zgiełku miasta, wypocząć razem z dziećmi czy poznać z bliska bogactwo polskiej przyrody.

Znak ścieżek rowerowych obecny w okolicy Folwarku Minikowo 62.

Atrakcje nad wodą:

Spływy kajakowe

Okoliczne jeziora, Zalew Koronowski oraz rzeki Brda i Wda są idealnym miejscem na organizację spływów kajakowych z różnym stopniem trudności. Kajaki to doskonała okazja do spędzenia aktywnego czasu na świeżym powietrzu zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów!

Ikona kąpielisk, jednej z atrakcji dostępnej w okolicy Folwarku Minikowo 62.

Kąpieliska nad jeziorem

W bliskiej okolicy Folwarku, odnajdziesz czyste jeziora, które są jednym z największych atutów Borów Tucholskich. Odnajdziesz zarówno kąpieliska kontrolowane przez ratowników oraz „dzikie plaże”. Są to miejsca idealne zarówno dla relaksu w gronie rodzinnym oraz gronie znajomych.

Ikona jachtu żaglowego, jednej z atrakcji dostępnej w okolicy Folwarku Minikowo 62.

Rejs jachtem żaglowym

Jedną z atrakcji dostępnych przy Zalewie Koronowskim jest wypożyczenie jachtu żaglowego i zwiedzenie malowniczych obszarów Borów Tucholskich z poziomu pokładu. Dostępne są rejsy zarówno dla osób posiadających patent żeglarski, jak i dla osób bez takich uprawnień.

Atrakcje na świeżym powietrzu:

Ścieżki Rowerowe

Folwark otoczony jest przez ok. 330km ścieżek rowerowych. Bory Tucholskie są doskonałym miejscem dla amatorów sportu na świeżym powietrzu. To właśnie w okolicznych lasach możesz odnaleźć miejsce na aktywny odpoczynek samotnie lub wraz ze swoją rodziną.

Ikona parku linowego, jednej z atrakcji dostępnej w okolicy Folwarku Minikowo 62.

Park Linowy

Zlokalizowany w Pile-Młyn park linowy, o dwóch stopniach trudności, daje doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności oraz podziwiania rzeki Brdy z wysokości! Nad bezpieczeństwem dzieci oraz dorosłych czuwa wyspecjalizowana kadra instruktorów.

Ikona paintball, jednej z atrakcji dostępnej w okolicy Folwarku Minikowo 62.

Pole Paintballowe

Paintball pozwoli zmierzyć się zarówno znajomym jak i rodzinom. Kilka ofert, przygotowanych dla różnych grup wiekowych oraz na różne okazje zapewnią aktywną rozrywkę odpowiednią dla każdego. Dla najmłodszych przygotowano również opcję zabaw, niezwiązanych z paintballem.

Ciekawe miejsca blisko Folwarku

Resturacje Borowiackie

Folwark Minikowo oraz okoliczne restauracje pozwalają odkryć nowe smaki Polskiej Kuchni. Kuchnia Borowiacka to przede wszystkim pochwała darów natury jak i ukłon w stronę prostoty.

Ikona akweduktu Fojutowo, jednej z atrakcji dostępnej w okolicy Folwarku Minikowo 62.

Akwedukt Fojutowo

Najdłuższy zabytek architektury hydrotechnicznej w Polsce. Zlokalizowany przy skrzyżowaniu dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi oraz Wielkiego Kanału Brdy. W trakcie pobytu w naszym Folwarku, warto jest odwiedzić ten nietuzinkowy obiekt!

Ikona wioski górniczej, jednej z atrakcji dostępnej w okolicy Folwarku Minikowo 62.

Wioska Górnicza

Jedyna w Polsce podziemna kopalnia węgla brunatnego jest doskonałym miejscem na spędzenie dnia z dziećmi. Atrakcje takie jak poszukiwanie skarbu górnika, spotkanie z duchem kopalni lub interaktywna przygoda w starej maszynowni, zaciekawią najmłodszych, a starszym uczestnikom pozwolą odkryć historię tego miejsca.